• نحوه شستن بالش
  • نحوه شستن بالش های پر یا پشم
  • نحوه شستن بالش های فوم مموری
  • بالش ها را هر چند وقت یک بار باید شست؟

بالش ها باید به طور مرتب تمیز شوند تا از تجمع باکتری ها و بوها جلوگیری شود. هنگام تمیز کردن یا شستن بالش ها مراقبت ویژه ای لازم است تا از آسیب دیدن بالش جلوگیری شود. مموری فوم زمانی که به درستی تمیز نشود ممکن است از بین برود و مواد موجود در سایر بالش ها در صورت عدم استفاده صحیح ممکن است جمع شوند یا جمع شوند. ما نکاتی را که باید قبل از شستن بالش‌های خود بدانید، بیان می‌کنیم.

نحوه شستن بالش

بسیاری از بالش ها برای شستشوی ماشینی بی خطر هستند، اما برخی از آنها به مراقبت خاصی نیاز دارند. اولین قدم در مراقبت صحیح از بالش، بررسی برچسب برای نکات تمیز کردن است. ما چند مورد از پیشنهاداتی را که ممکن است در برچسب های بالش خود بیابید و مواردی که باید در نظر داشته باشید را برجسته می‌کنیم:

با پشت کمری های طبی دکتربیست از درد کمر جلوگیری کنید

پشت کمری های مموری فوم دکتر بیست

هنگامی که تشخیص دادید شستشوی بالش‌های خود با ماشین بی‌خطر است یا خیر، آن‌ها را به صورت جفت بشویید تا وزن را متعادل کنید، زیرا با آب بسیار سنگین می‌شوند. اکثر بالش ها را می توان با آب گرم، چرخه ملایم و مقدار کمی مواد شوینده ملایم شست. با این حال، مراقبت مناسب اغلب به مواد مورد استفاده برای ساخت بالش بستگی دارد.

خشک شدن کامل هر بالشی ممکن است کمی طول بکشد. هنگام خشک کردن بالش ها، ممکن است زمان بیشتری برای خشک کردن بالش لازم باشد، حتی اگر روکش خشک شود. اضافه کردن توپ های خشک کن تمیز یا حوله های خشک به خشک کن می تواند به تسریع این فرآیند کمک کند.

همه بالش ها نباید خشک شوند. برخی از آن ها را می توان بیرون در معرض آفتاب یا در مکانی با تهویه مناسب خشک کرد. مهم است که اجازه دهید قبل از استفاده بالش کاملاً خشک شود.

نحوه شستن بالش های پر یا پشم

بالش های پر و پایین برای محافظت از زیره و یکپارچگی بالش نیاز به توجه ویژه ای دارند. همیشه از دستورالعمل های خاص سازنده پیروی کنید، زیرا بسیاری از بالش های پر و پر را فقط می توان خشک تمیز کرد. اگر بالش قابل شستشو است، باید با دقت انجام شود:

نحوه شستن بالش های طبی

نحوه شستن بالش های فوم مموری

بالش های مموری فوم جامد را نباید با ماشین شستشو داد، زیرا باعث ترک خوردن یا تحلیل رفتن فوم می‌شود. آنها همچنین نباید در آب غوطه ور شوند. این بالش ها را می‌توان در صورت نیاز به صورت نقطه ای تمیز کرد تا لکه ها یا باقی مانده ها از بین بروند. بوهای ماندگار را اغلب می توان با پاشیدن جوش شیرین روی بالش، اجازه نشستن آن و سپس کشیدن جاروبرقی از بین برد. بالش‌های مموری فوم خرد شده را اغلب می‌توان شست

بالش ها را هر چند وقت یک بار باید شست؟

بیشتر بالش ها باید حداقل دو بار در سال شسته شوند، اما برخی از آنها ممکن است نیاز به مراقبت بیشتر داشته باشند. با گذشت زمان، بالش‌های شما می‌توانند کثیفی، عرق، روغن و حتی قارچ را به دام بیندازند. اگر این مشکلات شسته نشوند، می توانند منجر به بو و نگرانی های سلامتی شوند.

تمیز کردن بالش‌ها بهترین راه برای اطمینان از ماندگاری آن‌ها تا حد امکان است، اما در نهایت حتی مراقبت‌شده‌ترین بالش‌ها نیز باید تعویض شوند. ما معمولا توصیه می‌کنیم بالش های خود را هر 1 تا 2 سال یکبار تعویض کنید، اما بهترین بالش ها با مراقبت مناسب می‌توانند تا 5 سال دوام بیاورند.

منبع : www.sleepfoundation.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *